Skandinaviški šviestuvai: kaip rinktis ir derinti?

Jeigu savo namuose norite sukurti stilingą ir jaukų interjerą, kuris kartu yra ir kokybės standartas, rinkitės skandinavišką stilių. Taip įkurti namai sukuria jaukią atmosferą, padeda atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimo ramybe. Tačiau norint sukurti išskirtinį interjerą, labai svarbu ne tik baldų pasirinkimas, bet ir tinkamas detalių derinimas. Svarbus vaidmuo tenka apšvietimui. Šiuo metu populiarūs skandinaviški vidaus šviestuvai. Kokie jie ir kaip juos derinti namuose?

Skandinaviškas stilius tinka visur

Labai dažnai žmonės mano, kad vieno tipo šviestuvai tinka voniai, o kitokio – virtuvei ar svetainei. Tačiau tai tėra mitas. Bent jau jeigu kalbame apie skandinaviško stiliaus šviestuvus. Šio tipo šviestuvai yra išskirtiniai todėl, kad jie turi savo stilių. Dažniausiai jie yra gaminami natūralių medžiagų, naudojama natūrali šviesa, permatomi gaubtai. Įprastos šviestuvų formos yra gana švelnios, o natūralios medžiagos, tokios kaip mediniai elementai, derinami su metalu.

Tačiau svarbiausia, kad dažniausiai skandinaviški šviestuvai yra universalūs. Tai reiškia, kad jeigu Jums patinka vienoks ar kitoks šviestuvas, hį galite drąsiai derinti prie bet kurios namų erdvės. Pavyzdžiui, pakabinamas sietynas puikiai tiks ir svetain4je, ir miegamajame, ir vonioje. Svarbu, kad jis padėtų apjungti bendrą erdvės stilių.

Ar pakanka vieno šviestuvo?

Sakoma, kad kuo daugiau skirtingų šviesos elementų erdvėje yra, tuo ji yra jaukesnė ir malonesnė. Todėl jeigu norite sukurti namuose jaukumo įspūdį, verta pagalvoti apie daugiau nei vieną šviestuvą kambaryje. Pavyzdžiui, virtuvėje pravers nedideli LED šviestuvai virš darbo stalo, kur gaminsite, o šalia, kur stovi valgomasis stalas, pakabinkite kelis papildomus šviestuvus, nukreipiančius šviesą virš stalo. Nepamirškite ir vieno pagrindinio šviestuvo virtuvės lubų viduryje. Panašiu principu galima apšviesti visas namų erdves. Taip šviestuvai sukuria ne tik jaukumo, bet ir tampa labiau funkcionalūs. Juk ne kiekvieną kartą reikia dienos šviesos kambaryje, kartais pakanka įjungti tik papildomą apšvietimą.

Prie ko derinti šviestuvus?

Tam, kad namuose būtų vientisas stilius, reikia skirti dėmesio ne tik šveistuvų pasirinkimui, bet ir jų derinimui. Labai svarbu, kad skandinaviški šviestuvai netaptų per daug į akis krintančių akcentu. Todėl juos reikėtų derinti prie kitų kambario elementų. Pavyzdžiui, jeigu renkatės medinius šviestuvus svetainėje nepamirškite, kad ir kambario erdvėje turėtų pasikartoti toks motyvas. Pavyzdžiui, galbūt žurnalinis staliukas galėtų būti su medžio masyvu, o gal svetainės kampe verta pastatyti supamą medinį krėslą.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

© 2024 Linkas.lt - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress