Šiuo metu dalis gyventojų svarsto, ar teisingai pasirinkti elektros tiekėją, o kiti dar tik bando susipažinti su esamais pasiūlymais ir išsirinkti geriausią variantą. Elektros energijos tiekėjas turėtų būti ne tik patikimas, bet ir rūpintis Jūsų, kaip vartotojo poreikiais. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą tiekėją, kad ne tik mokėtumėte patrauklią kainą u- elektrą, bet ir nekiltų kitų rūpesčių.
Kodėl reikia rinktis nepriklausomą elektros tiekėją?
Įsigaliojus naujiems įstatymų pakeitimams, skirtingais etapais elektros naudotojai turi pasirinkti, kuris elektros energijos tiekėjas jiems tieks elektrą. Tai reikalinga tam, kad galutiniame rezultate vartotojai galėtų išlošti. Tai reiškia, kad rinkoje konkuruojant nepriklausomiems tiekėjams, krinta elektros kaina, tad tokie pakeitimai nutaikyti į gyventojų gerovę ir sveikos rinkos sukūrimą.
Pagal numatytus reglamentus tie, kurie savo laiku nepasirinks nepriklausomo tiekėjo, vis tiek galės ir toliau naudotis elektros energija, tačiau ši jiems gerokai pabrangs. Todėl labai svarbu nepraleisti laiko, kai reikia pasirinkti elektros tiekėją. Įstatymas numato, kad įgyvendinus skirtingus etapus, iki 2023 m. visi Lietuvos gyventojai jau turės būti pasirinkę savo elektros tiekėją.
Kaip rinktis?
Lietuvoje veikia nedaug nepriklausomų elektros tiekėjų, tad išsirinkti geriausią nesugaišite daug laiko. Geriausiai būtų pasidomėti, kokie teikėjai siūlo savo paslaugas. Įvertinkite, kokį elektros kiekį sunaudojate, kiek už tai sumokate ir tuomet kreipkitės į savo paslaugas siūlančius teikėjus. Gavę bent kelis pasiūlymus, palyginkite juos tarpusavyje ir taip išrinksite patraukliausią pasirinkimą.
Nepamirškite, jog elektros kaina gali skirtis priklausomai nuo to, kokį planą pasirinksite. Juos siūlo kiekvienas elektros energijos tiekėjas, tad pas skirtingus tiekėjus jie turėtų skirtis. Taip pat įvertinkite ir tai, jog yra galimybė rinktis variantą, kai elektros kaina skaičiuojama pagal dieninį ir naktinį elektros tarifą. Tik gavę Jums labiausiai patinkantį pasiūlymą, rinkitės tiekėją ir pasirašykite sutartį.
Ar galima persigalvoti?
Elektros energijos tiekėjai siūlo skirtingas sutartis, tad kiekvienu atveju verta pasidomėti, kuriam laikui sutartį pasirašysite. Pavyzdžiui, jeigu norite būti laisvi tiekėją pakeisti, galite rinktis sutartį vieniems metams, o po metų ją arba pratęsti, arba pereiti pas kitą tiekėją. Tačiau labai svarbu iš anksto pasidomėti, ar tokiu atveju po metų net ir pasilikus pas tą patį tiekėją nepakils už elektrą mokama kaina.