Vadovų paieška pagal rekomendacijas – trūkumas ar privalumas?

Darbuotojų paieška pagal rekomendacijas yra populiarus būdas ne tik ieškant žemesnės kvalifikacijos, bet ir vadovaujančio personalo. Pirmiausia tokia vadovų paieška vilioja pakankamai greita eiga. Šiuo atveju nereikia talpinti darbo skelbimų ar skirti daug laiko ieškant kandidatų internete. Tačiau ar tokia paieška yra neabejotinai naudinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio?

Privalumas: Jau puikiai kitų įvertintas kandidatas

Teigiamos rekomendacijos yra naudingos, nesvarbu kuriuo metodu organizuojama vadovų paieška. Tad kalbant apie atsiliepimus, jums nereikės teirautis apie kandidatą jo buvusių darbdavių. Gerą reputaciją turintis žmogus kelia pasitikėjimo jausmą ir yra tikrai vertas dėmesio. Tačiau nepamirškite, kad tai, jog jam puikiai sekėsi buvusioje darbovietėje dar nereiškia, kad jis be jokios abejonės taip pat gerai dirbs ir pas jus. Būtinai pasidomėkite kokias užduotis jis atlikdavo, kas jam geriausiai sekėsi bei su kokiais iššūkiais susidurdavo.

Trūkumas: Tikimybė, kad kandidatas jausis išskirtiniu

Ne veltui sakoma, kad gimines ir draugus turi sieti draugiški, bet ne darbiniai santykiai. Kai vadovų paieška pagal rekomendacijas atliekama ne verslo partnerių, bet giminių ir draugų tarpe, rizikuojate ne išlošti, bet pralošti. Iš jums  labai artimos asmeninės aplinkos įdarbintas vadovas gali jaustis išskirtiniu, turinčiu privilegijų ir nusipelniusiu ypatingai gerų sąlygų ar nuolaidžiavimo. Jei jūs nenusiteikę daryti išlygų ir vadovaujatės nuomone, kad darbuotojai turi būti vertinami ne pagal asmeninius ryšius, bet pagal savo kompetencijas ir pareigingumą, labai gerai pagalvokite prieš domėdamiesi rekomendacijomis artimoje aplinkoje. Geriausia, kai vadovų paieška atliekama verslo partnerių ar įmonėje jau dirbančių darbuotojų tarpe, o ne jūsų asmeninių pažinčių rate. 

Privalumas: Greitas ir lengvas paieškos procesas

Palyginus su tiesiogine vadovų paieška, pagal rekomendacijas rasto vadovo įdarbinimo procesas žymiai lengvesnis ir greitesnis. Jokių kelių dešimčių CV peržiūrų ir ne vieną dieną trunkančių susitikimų. Net jei norite išsirinkti vieną iš keletos rekomenduotų kandidatų, atrankos etapas bus žymiai greitesnis nei tinkamiausių kandidatų paieškos interneto platybėse.

Vadovų paieška pagal rekomendacijas duos gerą rezultatą, jei į tai žvelgsite rimtai, apgalvotai bei neskubėsite iš karto priimti į darbą gerą reputaciją turinčio kandidato. Nors ir paremta gerais atsiliepimais, tokia vadovų paieška vis tiek turi būti papildoma kandidato kompetencijų ir asmeninių savybių vertinimu bei įsitikinimu, kad kandidatas puikiai atlikdavo ne tik ankstesnes pareigas, bet ir yra nusiteikęs taip pat dirbti ateityje.

Plačiau apie vadovų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/tiesiogine-vadovu-paieska

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

© 2023 Linkas.lt - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress