Laidojimo namai Vilniuje ir laidotuvių tendencijos

Atsisveikinimas su artimu žmogumi, priverčia susimąstyti, koks vis dėlto yra trumpas gyvenimas. Netektis – tai labai sunkus ir emocionalus etapas ir visai nesvarbu ar žmogus išėjo staiga, ar po sunkios ligos. Susitaikyti su netektimi, reikia labai daug laiko, todėl tam, kad artimieji galėtų ramiai gedėti ir nesirūpinti laidotuvių organizavimo reikalais, viskuo gali laidojimo namai Vilniuje.

Laidojimo namai Vilniuje, turi parduotuves, kuriose galima įsigyti gėlių, žvakių, drabužių velioniui aprengti, šventų paveikslėlių, karstą ir kitų laidotuvėms reikalingų dalykų. Anksčiau, tokiose parduotuvėse nebūdavo didelio pasirinkimo. Šiomis dienomis, tokių prekių pasiūla didėja ir taip pastebimos tam tikros laidotuvių tendencijos. Žmonės vis daugiau dėmesio skiria šarvojimo salės aplinkai, velionio rūbams, karstui ir papuošimams.

Apie tai, kad kapinėse neseniai buvo atsisveikinta su mirusiu žmogumi, dažniausiai išduoda gausiai žemėmis užpiltas kapas. Prie jo matyti gausus kiekis gėlių, vainikų ir žvakių. Šiomis dienomis, laidojimo mados šiek tiek keičiasi. Dažnai mirus artimam žmogui, jo artimieji, ateinančius atsisveikinti su velioniu žmones perspėja, kad į laidotuves, nebūtų nešami didžiuliai gėlių vainikai. Pagerbti mirusįjį, galima atnešant vieną gėlės žiedą ar žvakelę. Visame pasaulyje populiarėja ekologinės idėjos, kurios paskatina tausoti aplinką ir mažinti atliekų kiekį. Juk tie vainikai ir žvakės, vėliau bus vis tiek išmetami į šiukšlių konteinerius.

Žmonės į laidotuves atvyksta ne tik pagerbti velionį, bet ir padėti skaudžią netektį išgyvenantiems jo artimiesiems. Tai labai gražus ir dosnus gestas, nes laidojimo paslaugos kainuoja pinigus. Geriau vietoj didelių ir įmantrių vainikų, įteikti vokelį, taip parodant pagarbą ir užuojautą mirusiojo artimiesiems, kurie finansavo laidotuvių ceremoniją. Auka priklauso nuo jūsų pačių, kiek nuspręsite skirti. Ji neprivalo būti didelė. Daugelyje laidojimo namuose galite išvysti specialias dėžutes į kurias galite įmesti savo vokelius. Vėliau, laidojimo namų personalas, juos perduoda velionio artimiesiems.

Vis dažniau pastebima, kad žmonės labiau renkasi kremavimo paslaugas ir ieško įstaigos, kuri galėtų pilnai pasirūpinti visa kūno kremavimo procedūra. Dažnai kūnas būna pašarvojamas ir skiriamas laikas artimiesiems atsisveikinti su velioniu. Po to kūnas yra kremuojamas, o į šarvojimo jau atvežama urna. Urnos gali būti laidojamos žemėje arba tam skirtuose kolumbariumuose, kai urna yra pastatoma specialioje sienoje.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

© 2024 Linkas.lt - Theme by WPEnjoy · Powered by WordPress